Jiné světy: kopce, vinice a vedro

Jiné světy: kopce, vinice a vedro

13. 12. 2016

Na oslavu životního jubilea jsme se vydali do země, která milovníkům cyklistiky nabízí opravdu pestrý program. Zažijete tu pořádný výšlap i nekončící rovinu v nepřeberném množství přírodních variací. Domácí jsou velkorysí lidé, kteří se umí královsky bavit. Nejlépe s pohárkem vína za doprovodu živé muziky. Čekal na nás výjimečný cestovatelský zážitek, až na ten hic.

Jiné světy: cyklista jako neohrožený druh

Jiné světy: cyklista jako neohrožený druh

19. 05. 2016

V dubnu jsme navštívili místo, o němž se dá říci, že je zde cyklista na samém vrcholu přemísťovacího řetězce. Je tu pro něj ideální půda. Naprosto rovinatá půda. Žádné příkazy a zákazy, naopak velmi liberální přístup. Bát by se měli převážně ne-místní chodci, kteří na otrlé způsoby cyklistů nejsou z rodné hroudy zvyklí. Už jste doma?

PF 2016

PF 2016

22. 12. 2015

Pohodové vánoční chvíle, energii na rozdávání a bohaté cyklistické zážitky v roce 2016 přeje Pavel Dočkal.

Jiné světy: cyklista na levoboku

Jiné světy: cyklista na levoboku

30. 10. 2015

Dnešním článkem otevíráme novou rubriku, cestovatelské okénko, kterou jsme příznačně pojmenovali Jiné světy. Budeme se dělit o zážitky z návštěvy cizích krajů se zaostřením na tamní cyklistiku. Let’s go to the UK!

Městská cyklistika nabývá nový rozměr

Městská cyklistika nabývá nový rozměr

09. 09. 2015

Nabízí velkoměsta dostatečné uspokojení pro cyklisty? Má urbánní prostor potenciál se v tom rozvíjet? Jak využít život ve městech pro stmelení komunity “lidí na kolech”? Na všechny tyto otázky odpověděli už před pěti lety zakladatelé prvního Bajkazylu v Čechách.

Bezpečí cyklistů na cestách

Bezpečí cyklistů na cestách

14. 05. 2015

Tak jako v jiných situacích a při jiných aktivitách dbáme o svou bezpečnost a projevuje se u nás pud sebezáchovy, tak při jízdě na kole naopak někdy potenciální nástrahy podceňujeme. Přitom mohou být následky stejně fatální. Pojďme si zopakovat pravidla chování cyklistů na pozemní komunikaci a náležitosti povinné výbavy.

Jak být fit do nové sezóny

Jak být fit do nové sezóny

18. 02. 2015

Už se to blíží. První jarní den, jako první vlaštovka cyklistické sezóny, je tady téměř za měsíc. Kdo neholduje zimním sportům a toto období přečkával v jisté hibernaci, by si měl pomalu připravit formu. První kopec by ho totiž mohl nemile překvapit. Dnešní článek proto věnujeme způsobům obnovy fyzičky po zimě.

Jak vybrat kolo pro dospělého cyklistu

Jak vybrat kolo pro dospělého cyklistu

27. 01. 2015

Staré kolo je zralé tak do šrotu a pod stromečkem jste nové nenašli? Nezbývá než vzít osud nastávající cyklistické sezóny do svých rukou a jít si kolo vybrat sám. A teoreticky můžete začít hned!

Cestou necestou Jižní Moravou

Cestou necestou Jižní Moravou

01. 09. 2014

Tak jako ve známé písničce Jirky Macháčka, můžete se také vy vydat cestou necestou. Říkáte si, jak by mohl cyklista jet mimo jakoukoli cestu? Ne, nejedná se o žádný sci-fi šlapací eroplán, ale o zcela obyčejný Bikeboat, se kterým cestování na kole rychle proměníte v dobrodružnou plavbu po Baťově kanálu.

Tip na výlet: Krásami Terezského údolí

Tip na výlet: Krásami Terezského údolí

19. 04. 2014

Znáte ten pocit, kdy slunce hřeje už od rána, vzduch je nasátý vůní šeříku, všude bzučí pilné včely a ještě k tomu je sobota? Ideální podmínky na pěknou vyjížďku. A tak se stalo. Výlet byl pojat ležérně sportovně, délka trasy cca 45 km, žádný spěch, ale cíl byl. Vyjížďka do Terezského údolí.

Patero cyklisty před první vyjížďkou

Patero cyklisty před první vyjížďkou

26. 02. 2014

Letos jde všechno nějak rychleji než obvykle. Rychle slezl vzácný sníh, kočky mrouskají už od ledna, pupeny na stromech se nemilosrdně nadýmají a první cyklisté už vyjíždí vstříc nové sezóně. A co vy, taky vás to láká? Pojďme si shrnout základní body jarní údržby, kterou je třeba absolvovat před první vyjížďkou. Protože jde o “selfservis” a nemůžeme předpokládat, že každá domácnost disponuje odborným nářadím, zmiňujeme v návodu pomůcky běžně dostupné.


© 2023 Jízdní kola Pavel Dočkal – Jízdní kola Prostějov

Vytvořeno pomocí WebLocalBusiness